0

Nie ujmując niczego doradcom finansowym, dobrze zorganizowana porównywarka finansowa, jak np. ta od pożyczek i chwilówek pod adresem https://pozyczasz.pl/, to przełom w zdobywaniu wiedzy o kredytach, kontach i innych usługach finansowych. I choć nie można jednoznacznie stwierdzić, że porównywarka jest lepsza od doradcy, to ma wiele plusów.

Porównywarka finansowa – wiedza na wyciągnięcie ręki

Porównywarka finansowa to źródło informacji, do którego zawsze możesz wrócić i ponownie zapoznać się z ofertą, warunkami i zapisami, które są dla Ciebie ważne. Rozmowa z doradcą finansowym niekiedy bywa kłopotliwa, bo nie wszystko rozumiemy, a wstydzimy się zapytać, niekiedy czujemy euforię i nie dopytujemy, bo wydaje nam się, że ktoś oferuje nam produkt nie z tej ziemi. Nie zawsze tak jest. Porównywarki mają ten atut, że zbierają informacje z kilku instytucji finansowych i na pierwszy rzut oka pokazują najważniejsze dla nas informacje, następnie – jeżeli jesteśmy zainteresowani – możemy doczytać szczegóły. Kolejny plus, to weryfikacja firmy jaką dana porównywarka prezentuje na swojej stronie i cała masa dodatkowych ciekawostek, nie tylko bezpośrednio o ofercie z jakiej chcemy skorzystać, ale cały zbór przydatnych poradników i bezpiecznych linków prosto na stronę konkretnej firmy.

Nieomylność atutem systemowych rozwiązań

Porównywarki, to rozwiązania systemowe. Nie mogłyby funkcjonować bez pracy człowieka, ale schematy na jakich bazują wprowadzają automatyzację, dzięki czemu porównywarka finansowa może wyświetlać w jednej minucie wiele informacji o wielu różnych źródłach.

Nie do końca jest tak, że system bywa nieomylny. Zdarzają się awarie i błędy. Jednak jeżeli zawiedzie porównywarka, masz poczucie, że pomylił się system. Jeżeli w błąd wprowadzi Cię człowiek, zostaje niesmak, że po prostu nie dopełnił swoich obowiązków, nie był odpowiednio przeszkolony, albo co gorsza celowo wprowadził Cię w błąd, a konsekwencje jego słów, rad i nietrafnie kupionych produktów czy usług ponosisz Ty.

Anna Ziemkiewicz

Zlewozmywak narożny czy klasyczny? Jaki wybór będzie najlepszy?

Previous article

Nie lubisz oszczędzać, a masz pilne wydatki?

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply