0

Niezależnie od tego, czy po raz pierwszy wybierasz auto firmowe, czy też rozważasz nad zmianą słúżbowego pojazdu (lub też całej floty), rozważyć dokładnie powinieneś wszelkie opcje finansowania. Nie zawsze bowiem to, co najprawdopodobniej wydaje Ci się najprostszym wyjściem z sytuacji (czyli choćby kredyt dla firm) jest najlepszym rozwiązaniem. Wiedz bowiem, że często dużo korzystniejszą opcją okazuje się wzięcie auta w leasingu – zwłaszcza, że możliwy jest także leasing samochodów sprowadzanych zza granicy.

Leasing samochodowy a kredyt – co opłaca się bardziej?

Na pierwszy rzut oka wydawać się może, że kredyt samochodowy jest bardziej opłacalny. Wystarczy jednak rzucić okiem na podstawowe dane i szybko okaże się, że jest wręcz przeciwnie – i to leasing samochodu okazuje się być znacznie bardziej opłacalną opcją.

Jak się bowiem okazuje, z leasingiem łączą się znacznie mniejsze opłaty, niż z kredytem bankowym (a tym bardziej pożyczką w parabanku, gdzie sama Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania może sięgać kilkuset procent). W przypadku niektórych film oferujących leasing samochodowych, kwota opłaty wstępnej wynosić może nawet 1% wartości samochodu – niezależnie od tego, czy decydujemy się na leasing nowego samochodu, czy auta używanego.

Sam proces wnioskowania o leasing pojazdu także jest znacznie prostszy, niż złożenie wniosku o udzielenie tradycyjnego kredytu. Co więcej – również czas oczekiwania na odpowiedź leasingodawcy także jest zdecydowanie krótszy. Zdarza się, że uzyskanie leasingu na zakup samochodu zajmuje maksymalnie kilka dni. Warunki spłaty są zaś naprawdę wygodne – okres spłaty leasingu wynosić może nawet do 120 miesięcy. Pamiętać też musimy, że decydując się na leasing zyskujemy możliwość wpisania rat w koszta uzyskania przychodu.

Jakie pojazdy można wziąć w leasing?

Warto wiedzieć, że leasing samochodu pozwala na uzyskanie niskim kosztem nie tylko pojazdu osobowego. Przedsiębiorcy skorzystać mogą także między innymi z możliwości zaciągnięcia w ramach leasingu chociażby samochodu dostawczego, czy też ciężarowego, a nawet specjalistycznych maszyn budowlanych. Za każdym razem warunki ofertu ustalane są indywidualnie, z klientem, który złożył wniosek o udzielenie mu leasingu.

Niezależnie więc od tego, czy samochód służbowy potrzebny jest nam w celu dojazdu do klienta, czy też prowadzisz usługi przewozu osób lub towarów – w leasingu jak najbardziej zaciągniesz pojazd odpowiedni do Twoich potrzeb. Oczywiście, bez względu na to, na jakiego rodzaju pojazd się zdecydujesz, możesz wziąć w leasing zarówno samochód nowy, jak i używany.

Czy możliwe jest wzięcie w leasing pojazdu sprowadzanego z zagranicy?

Jak najbardziej tak – istnieją instytucje leasingowe, które oferują taką możliwość. Co więcej, w obecnych czasach nie ma już praktycznie żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o region, z którego sprowadzić zamierzasz pojazd. Leasing samochodów sprowadzanych z zagranicy możliwy jest zatem zarówno w przypadku, gdy pojazd ma trafić do nas z Niemiec, Francji, Kanady, U.S.A, czy też jakiegokolwiek innego kraju.

Gdzie znaleźć dobrego leasingodawcę?

Najprościej będzie zdecydować się na usługi pośrednika leasingowego (jak np. Firma clicklease.pl), który po przeanalizowaniu naszych oczekiwań i potrzeb zaproponuje optymalne oferty. Warto dodać, że w przypadku zdecydowania się na usługi tegoż pośrednika, połączeni możemy zostać z aż 40 różnymi firmami oferującymi leasing nowego samochodu. Jest to więc niemalże gwarancja tego, że będziemy w stanie sfinansować pozyskanie nowego, firmowego pojazdu na bardzo korzystnych warunkach.

Anna Ziemkiewicz

Facility management, czyli kompleksowe zarządzanie obiektem

Previous article

Przewodnik po kryptowalutach dla początkujących

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply