0

Istnieją materiały, na które moda sukcesywnie przychodzi i odchodzi, co powoduje trudności w podjęciu decyzji wykończeniowych związanych z aranżacją wnętrz. W kwestii projektowania kluczowych dla każdego pomieszczenia przestrzeni przyokiennych, warto więc zdecydować się na ponadczasowe rozwiązanie – drewno. Jakie są zalety żaluzji drewnianych i co powinieneś wiedzieć zanim zdecydujesz się na ich zakup? Sprawdź tutaj!

Jakie są rodzaje żaluzji drewnianych?

Decydując się na montaż żaluzji drewnianych w naszym domu, powinniśmy wziąć pod uwagę wszystkie czynniki, które będą wpływać nie tylko na ich nienaganny wygląd, ale także żywotność. Jakość i wytrzymałość drewna, wilgotność pomieszczeń, wymiar okien czy w końcu rodzaj wybranych żaluzji to dokładnie te aspekty, na które powinniśmy zwrócić szczególną uwagę.

Jakie rodzaje żaluzji drewnianych są więc dostępne na rynku?

  • żaluzje drewniane pionowe – wieszane wewnątrz pomieszczenia, zamontowane są na ruchomej szynie przypominającej karnisz, z możliwością obracania o 180 stopni
  • żaluzje drewniane poziome – wieszane na suficie lub ścianie, z możliwością powieszenia w ramie okna (pod warunkiem, że zdecydujemy się na lżejszy model – lamele o szerokości do 25 milimetrów)
  • żaluzje drewniane fasadowe – mocowane na zewnątrz domu, wykonywane na wymiar, chronią przed nadmiarem światła słonecznego i nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń

Żaluzje drewniane – zalety

Niezaprzeczalnie największą zaletą żaluzji drewnianych jest ich ponadczasowy, pełen elegancji i klasy wygląd. Idealnie dopasowują się do większości aranżacji przestrzennych i kolorystycznych, nie tylko chroniąc nas przed nadmiarem światła słonecznego, ale również będąc idealnym dopełnieniem każdego wnętrza.

Do szczególnie wyróżniających się pozytywów posiadania żaluzji drewnianych należą również:

  • niezwykła łatwość obsługi – możliwość samodzielnego montażu i wygodne sterowanie za pomocą sznurków
  • metamorfoza okna – a co za tym idzie, całego pomieszczenia
  • solidność i trwałość na lata – drewno wykazuje największą odporność na uszkodzenia i odbarwienia, jednocześnie nie niszcząc się pod wpływem promieniowania UV
  • utrzymanie odpowiedniego komfortu termicznego – drewniane żaluzje perfekcyjnie chronią przed zbytnim nasłonecznieniem
  • idealne zaciemnienie pomieszczeń – szczególnie tych wymagających manipulacji słonecznej, jak salon czy sypialnia

Ponadto nie należy zapominać o niewymagającym procesie utrzymania drewnianych żaluzji w nienagannej czystości – wystarczy regularnie przecierać je suchą, delikatną ściereczką od czasu do czasu stosując preparaty do konserwowania drewna w zależności od jego rodzaju i zaleceń producenta.

Jakie aranżacje pasują do drewnianych żaluzji?

Ze względu na swoją delikatność oraz niezaprzeczalnie ponadczasowy styl, drewniane żaluzje pasują do większości aranżacji. Idealną spójność i elegancję można osiągnąć zwracając uwagę na takie czynniki jak rozmiar okna, kolor ścian, tarasu, mebli czy wszelkich innych elementów wyposażenia, z którymi będą miały styczność.

Jasne żaluzje drewniane będą idealnym dopełnieniem modnych, skandynawskich wnętrz. Minimalizm oraz duża ilość światła nie wymagają większego metrażu, ponieważ jasne kolory pozwolą na jego optyczne powiększenie. Decydując się na ciemne żaluzje, należy pamiętać, że nadadzą one bardziej industrialnego i nowoczesnego stylu. Zaleca się montowanie ich w większych przestrzeniach, aby wizualnie nie zabierały one głębi metrażu. Z kolei uniwersalne żaluzje w odcieniach faktury żywego drewna – bez względu na to na jaki jego rodzaj się zdecydujemy – mogą okazać się perfekcyjnym dopełnieniem klasycznych, domowych przestrzeni.

Autor: Sarmata (wszelkie prawa zastrzeżone)

Anna Ziemkiewicz

Gadżety i zestawy reklamowe do obuwia – skuteczny sposób na promocję firmy

Previous article

Vialise Body Wrapping – pożegnaj cellulit! Efekty Cię zaskoczą!

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply