0

Organizacja wieczoru panieńskiego to zazwyczaj zadanie świadkowej. Jest to duże wyzwanie, zwłaszcza że tradycyjne wieczory panieńskie w domu nie są modne, a organizatorki prześcigają się w wymyślaniu oryginalnych pomysłów na ten wieczór. Oto kilka sposobów na zaskoczenie przyszłej Panny Młodej i nietuzinkowe pożegnanie stanu wolnego.

Zabawa w klubie dla imprezowiczki

Najpopularniejszą formą spędzania wieczoru panieńskiego jest impreza w klubie. Należy jednak zadbać, żeby nie była to zwykła zabawa. Dobrym pomysłem będzie podjechanie pod klub jakimś pojazdem. Popularny jest wynajem limuzyny z szoferem. Luksusowe limuzyny wyposażone są w nagłośnienie, telewizory i barek. Zazwyczaj uczestniczki otrzymują także butelkę szampana. Jeśli panna młoda ma poczucie humoru, można zdecydować się na środek transportu rodem z PRL, na przykład Nyskę czy Ogórka. Warto też wyznaczyć bohaterce wieczoru jakieś zadania, które powinna wykonać. Jeśli nie ma się pomysłu, można kupić gotowe karty z zadaniami. Jeżeli młoda zna już kluby w swoim mieście, można porwać ją na szalony weekend do innego miasta lub nad morze. Wtedy idealnym pomysłem będzie rejs imprezowym statkiem.

Kursy i warsztaty dla ciekawych świata

Jeżeli przyszła Panna Młoda lubi tańczyć, można zdecydować się na kurs tańca. Może być to świetna rozgrzewka przed wyjściem do klubu. Często uczestniczki wieczoru nie znają się wcześniej, są to koleżanki z dzieciństwa, szkoły, pracy. Takie warsztaty pomogą im się poznać i przełamać bariery. Dobrym wyborem mogą być tańce latynoamerykańskie – samba czy cha cha. Poznane kroki można wykorzystać na parkiecie. Alternatywą może być nauka kobiecego tańca brzucha lub zmysłowej burleski. Szkoła tańca pomoże w zorganizowaniu sali i instruktora, a także doradzi wybór tańca.

Innym ciekawym pomysłem mogą być warsztaty tworzenia kosmetyków naturalnych, na których przyszła narzeczona przygotuje własną maseczkę lub krem. Interesujący może być kurs somelierski, kurs makijażu czy szycia. Świadkowa powinna pamiętać, aby wybrane warsztaty były zgodne z zainteresowaniami Panny Młodej i dopasowane do charakteru pozostałych uczestniczek.

Wieczór z adrenaliną dla szukających wrażeń

Niektóre panie nie są zainteresowane typowo kobiecymi atrakcjami jak wieczór w SPA. Jeżeli narzeczona lubi przygody, czyta kryminalne historie z wypiekami na twarzy, warto pomyśleć o rozrywkach podnoszących poziom adrenaliny. Escape room, to dobry pomysł na wieczór panieński. Grupa wpuszczana jest do specjalnego pokoju i uwięziona. Aby się wydostać, należy rozwiązać szereg zagadek. I w tym przypadku, jeśli uczestniczki nie znają się, jest to możliwość poznania się. Rozwiązanie tajemnicy wymaga to pracy zespołowej. Tematyka pokoi jest bardzo szeroka – od poszukiwania skarbów po ucieczkę z więzienia. Niektóre pokoje oferują specjalne atrakcje na wieczór panieński. Obsługa może ukryć prezent, który muszą znaleźć uczestniczki.
Propozycją dla pań lubiących emocje może być uprowadzenie narzeczonej. Specjalnie wynajęty aktor upozoruje porwanie i zawiezie przyszłą żonę w miejsce, gdzie czekają na nią przyjaciółki.
Jeśli narzeczona jest aktywną osobą, na pewno spodoba jej się paintball czy jazda na quadach.

Wieczór panieński jest bardzo ważnym wydarzeniem dla narzeczonej. To impreza inna niż wszystkie – ostatni wieczór przed zmianą stanu cywilnego. Warto przemyśleć atrakcje i zdecydować się na takie, które będą zgodne z zainteresowaniami przyszłej Panny Młodej. Może ma jakieś marzenie, które chciałaby spełnić? Jest to idealna okazja, żeby zrobić dla niej coś wyjątkowego. Warto, żeby ostatnia noc „na wolności” została na długo zapamiętana. Dlatego zaplanowane atrakcje powinny być niespodzianką i zaskoczeniem. Dodatkowo można też pomyśleć o gadżetach wyróżniających grupę z tłumu – przypinkach, szarfach czy strojach. Planując wieczór warto pomyśleć też o innych uczestniczkach zabawy. Nie tylko narzeczona, ale wszystkie jej koleżanki powinny się dobrze bawić i długo wspominać tę noc.

Anna Ziemkiewicz

Jak bezpiecznie inwestować pieniądze?

Previous article

Jak w 7 dni poprawić swoje finanse osobiste?

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

More in Porady