0

Remont mieszkania to bardzo ciężki okres dla wszystkich domowników. Przebywanie w ciągłym bałaganie i hałasie nie jest niczym przyjemnym, nawet mając w perspektywie całkiem odmienione i nowoczesne wnętrze. Ale komfort mieszkania to nie jedyny minus remontów. Przed rozpoczęciem takiego przedsięwzięcia, dużo energii i czasu pochłania sporządzenie projektu, lub chociaż jakiegoś pomysłu na nowe pokoje, kuchnię i łazienkę. Szukasz inspiracji w telewizji, w Internecie, nie raz odwiedzasz sklepy meblowe, salony łazienek. Bywa, że decydujesz się na pomoc projektanta, który dzięki swojemu doświadczeniu i kreatywności sprawi, że Twoje mieszkanie będzie funkcjonalne i pełne harmonii. Niezależnie od tego, na jak zaawansowany remont się zdecydujesz, koszt i tak w końcowym rozrachunku przekracza wszelkie wcześniejsze założenia. Bywa, że w trakcie rozbudowujesz swoją koncepcję, dokładając dodatkowe oświetlenie lub kontakty. Wymaga to nadplanowego kłucia i szpachlowania znów pochłaniając czas i pieniądze.

Czasem nawet samo odświeżenie, czyli malowanie ścian, może przynieść wiele niespodzianek takich jak wilgoć i grzyb ukryty na ścianie za szafą. W takim przypadku, należy doprowadzić ścianę do porządku odpowiednimi środkami. Aby taka sytuacja się nie powtórzyła, czeka Cię kolejna inwestycja w postaci poprawy wentylacji w mieszkaniu lub zakupu chociażby osuszacza powietrza. Niestety takich dodatkowych prac zawsze trzeba się spodziewać. Często wraz z remontem dokonuje się zakupu nowego wyposażenia. Zniszczona kanapa czy krzesła, poplamiony dywan, niekompletna zastawa stołowa – wiele ludzi decyduje, się na ich wymianę idąc za ciosem. Niestety nie zawsze zaoszczędzone pieniądze wystarczą na zrealizowanie wszystkich planów. Praca projektanta, materiały, ekipa remontowa – wszystko to kosztuje. Co wtedy zrobić? Gdzie szukać dodatkowej gotówki?

Jaki jest koszt remontu mieszkania?

Decydując się na remont łazienki, same płytki ścienne to koszt od czterdziestu do nawet trzystu pięćdziesięciu zł/m2. Do tego dochodzą płytki podłogowe, które mogą sięgać kwoty stu dwudziestu zł/m2. Pozostaje jeszcze koszt kabiny prysznicowej lub wanny, umywalki i geberitu. I tak sama łazienka wraz z ekipą remontową może Cię kosztować nawet pięćdziesiąt tysięcy złotych. Równie kosztowny może okazać się remont kuchni. Meble kuchenne wykonane na zamówienie u stolarza to dość duża inwestycja, która jednak pozostaje na lata. Meble wyceniane są indywidualnie, a koszt wraz z montażem mieści się w przedziale od trzydziestu do nawet osiemdziesięciu tysięcy złotych. Do tego sprzęt AGD – piekarnik, płyta grzewcza, zmywarka i lodówka to wydatek z przedziału od sześciu do nawet dwudziestu sześciu tysięcy złotych. Najtańsze okazuje się odświeżenie ścian. Farby do ich odmalowania to koszt ok tysiąca złotych. Jeśli chcesz zmienić całe wyposażenie salonu czy sypialni, musisz dodać kolejne parę tysięcy.

Często wydatki przeznaczone  na remont mieszkania przekraczają możliwości nawet tych najbardziej oszczędnych. Mając świadomość, że tak duże przedsięwzięcia odbywają się raz na kilkanaście lat, chcesz zainwestować w najlepszy sprzęt i materiał, który będzie cieszył Cię latami. Dlatego warto inwestować w to, co Ci się podoba. Brak gotówki nie może w tej sytuacji blokować Twoich planów. Jeśli jednak borykasz się z tym problemem wiedz, że to już nie jest problem.

Skąd wziąć środki na remont mieszkania?

Są różne sposoby na zdobycie extra gotówki. Niektórzy pożyczają pieniądze od rodziny lub przyjaciół. Ale co mają zrobić Ci, którzy nie mogą liczyć na pomoc znajomych albo po prostu jej nie chcą. Są tacy, którzy zadłużanie się u najbliższych uważają za życiową porażkę i nie chcą uzależniać się od innych. Dla tych i nie tylko, jest jeszcze jedna opcja – pożyczka gotówkowa lub kredyt. To idealne rozwiązanie na uzyskanie dodatkowych funduszy na Twoje wymarzone mieszkanie. Jeśli nie wiesz jak się do tego zabrać, wejdź na https://www.bankier.pl/smart/kredyt-na-remont. Znajdziesz tu oferty pożyczek i kredytów idealnie dopasowanych do Twoich potrzeb. Wystarczy że wpiszesz kwotę jaką potrzebujesz i okres czasu w jakim chcesz ją spłacić, a otrzymasz propozycje banków i instytucji finansowych, które mogą spełnić Twoje oczekiwania. Sprawdź jakie to proste, weź kredyt lub pożyczkę i ciesz się nowym mieszkaniem ze snów.

Anna Ziemkiewicz

Jak fotografować stare mieszkanie na sprzedaż?

Previous article

O czym warto pamiętać przygotowując biznesplan?

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply