0

Obuwie robocze to nie tylko ciężkie buty dodatkowo wzmocnione na czubkach, aby nie doszło do uszkodzenia palców u stóp. Funkcję obuwia ochronnego mogą spełniać także sandały ochronne, które coraz bardziej zyskują na popularności. Ktoś mógłby zapytać  – sandały robocze? Ale jak to?!

Buty na pogodę i do pracy w pomieszczeniach

Ze względu na formę, sandały robocze to obuwie, którego użytkowanie wpisuje się w porę letnią lub nadaje się do pracy w pomieszczeniach. Ich zaletą jest zapewnienie stopie dobrej wentylacji, co sprawia, że stopy się nie przegrzewają, użytkowanie staje się przyjemne, a co najważniejsze stopy po całym dniu pracy nie bolą. Niech Was jednak nie zwiedzie niepozorny wygląd butów. Sandały robocze sprawdzą się w pracy w magazynie oraz produkcji. Do wyboru mamy modele zwykłe, jak również antypoślizgowe, które sprawdzą się podczas poruszania się po gładkich i śliskich powierzchniach. Sandały robocze to również forma obuwia, która nie jest całkowicie odkryta. Pięta w tego typu butach musi być obowiązkowo zakryta. Dobrze, jeżeli buty posiadają system szybkiego zapięcia w postaci rzepów, co znacznie ułatwia ich zakładanie i ściąganie.

Gdy stopa stopie nierówna

Każdy człowiek posiada inna stopę. Rozróżniamy wiele rozmiarów stóp, które mierzone są pod względem długości. Jest jeszcze jedna zmienna, którą należy wziąć pod uwagę, a mianowicie szerokość stopy. Jest ona istotna do prawidłowego przemieszczania się pracownika oraz zabezpieczenia jego stopy przed ewentualnymi urazami. Wymusza również prawidłową postawę oraz prawidłowe ułożenie palców w bucie. Gwarantuje stabilność chodzenia i mniejsze zmęczenie stóp pod koniec dnia. Jeżeli Twoi pracownicy zmagają się z problemami ortopedycznymi, sandały robocze umożliwiają stosowanie wkładek ortopedycznych.

Nie taki zwykły sandały

Jeżeli wyobrażasz sobie sandały robocze w taki sam sposób, jak wyobrażasz sobie sandały letnie, to jesteś w wielkim błędzie.  Sandały robocze, co prawda mają więcej przestrzeni do wentylowania, ale w dalszym ciągu jest to duża bryła buta. Muszą w dalszym ciągu spełniać funkcję ochronne o stabilizujące chodzenie. Bez tego byłyby zwykłymi sandałami. Dlatego niech Cię nie zdziwi fakt, że bardziej przypominają tradycyjne obuwie sportowe z otworami wentylacyjnymi, niż sandały. Z pewnością od obuwia ochronnego pełnego są znacznie lżejsze, mimo wszystko należycie spełniają wszystkie swoje funkcje. Na szczęście dostępne są w różnej gamie kolorystycznej, co nieco je odróżnia od pozostałych typów obuwia ochronnego.

Anna Ziemkiewicz

Jak zadbać o reklamę hotelu przez Google Ads?

Previous article

Kto może być czarnym koniem Mistrzostw Świata w Katarze?

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply