0

Kurierem wysyła się nie tylko listy i paczki, ale też przesyłki paletowe. Z uwagi na swoje gabaryty są one bardziej problematyczne do zapakowania i przewiezienia, ale nie ma rzeczy niemożliwych. Bardzo ważne będzie odpowiednie przygotowanie palety, aby nie sprawiała ona zagrożenia w trakcie transportu. Kolejnym krokiem będzie podanie szczegółowych i prawidłowych danych dotyczących przesyłki. Trzeba ją dokładnie wymierzyć i zważyć, aby uniknąć niemiłych niespodzianek i dodatkowych kosztów.

Co warto wiedzieć o wysyłce przesyłek paletowych?

Do wyboru jest wiele rodzajów palet, różnią się one przede wszystkim wymiarami i jakością użytych materiałów. Trzeba je dobrać do rodzaju wysyłanego towaru. Najczęściej wybór pada na standardową europaletę, która ma wymiary 1200x800x144mm. W przypadku europalet można mieć pewność, że są wytrzymałe i bezpieczne w transporcie. Możliwe jest też wysłanie palet przemysłowych, które mają nieco większe wymiary 1200x1000x144 mm. Bardzo ważną kwestią w przypadku wysyłania palet jest to, aby ich maksymalna wysokość nie przekraczała 180 cm, a waga nie może być większa niż  700 kg. Dopilnować trzeba również tego, aby żadne elementy znajdujące się na palecie nie wystawały poza jej obrys. Trzeba też pamiętać o tym, że wymiary i waga przesyłki liczone są zawsze razem z paletą. Do zabezpieczenia towaru wysyłanego na palecie najlepiej będzie użyć przeznaczonych do tego taśm. Można też owinąć wszystkie folią stretch.

Jak wysłać przesyłkę paletową?

Za pośrednictwem Allekurier można nadawać tanie przesyłki kurierskie zarówno krajowe, jak i międzynarodowe. Wysyłka dotyczy nie tylko listów i paczek, ale też palet. Jeśli ktoś musi nadać przesyłkę wielkogabarytową, to najwygodniej i najtaniej będzie zrobić to właśnie z pomocą brokera kurierskiego. Możliwe jest wysłanie palet do wielu krajów europejskich i państw poza UE. Wystarczy wejść na stronę https://allekurier.pl/, aby przekonać się, jakie to proste. Do wyboru jest wiele firm kurierskich, które współpracują z Allekurier, a każdy przewoźnik oferuje inne ceny. Można poznać szacowany koszt wysyłki palety, korzystając z szybkiej wyceniarki przesyłek. Wymaga to podania kraju nadania i doręczenia oraz kodu pocztowego. Niezbędne jest też wpisanie wagi i wymiarów palety. Przed jej wyceną można też zaznaczyć ubezpieczenie i pobranie. Dużym ułatwieniem jest również możliwość oddania kolejnej palety, dzięki czemu pozna się koszt wszystkich przesyłek za jednym razem.

Na Allekurier formularz nadania przesyłki paletowej wypełnia się bardzo łatwo i szybko. Trzeba podać dane osobowe i adresowe nadawcy, to samo dotyczy jej odbiorcy. Wymagany jest też adres e-mail, na który zostaną wysłane dokumenty przewozowe po opłaceniu zamówienia. Można również zaznaczyć różne usługi dodatkowe, z których chce się skorzystać (np. pobranie, zwrot dokumentów, doręczenie do konkretnej godziny), po czym zatwierdza się wpisane dane i przechodzi do wyboru formy płatności. Po wydrukowaniu listu przewozowego i naklejeniu go na przesyłkę pozostaje wystawić ją na zewnątrz. Musi znajdować się w takim miejscu, aby kurier nie miał problemu z jej zabraniem i umieszczeniem w samochodzie.

Anna Ziemkiewicz

Co to jest najem krótkoterminowy?

Previous article

Od czego zacząć remont mieszkania w stanie deweloperskim?

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply