0

Kibice Pogoni Szczecin nie mogą się doczekać sukcesu swojej drużyny w polskiej lidze. Niestety dla nich ten sezon zakończył się Portowców tylko na czwartym miejscu w tabeli piłkarskiej Ekstraklasy. Poniższy artykuł na celu podsumowanie sezonu 2022/23 w wykonaniu ekipy ze Szczecina.

Pogoń w lidze

Wiele osób narzekających na niewystarczająco dobrą postawę Pogoni w tym sezonie musi wziąć pod uwagę to, że zespół został objęty przez nowego szkoleniowca. Jens Gustafsson nie miał wiele czasu na zapoznanie się z drużyną i realiami polskiej piłki. Jak wiadomo są one dosyć specyficzne i mało, który trener zagraniczny jest w stanie osiągać duże sukcesy zaraz po przyjeździe do Polski. Pogoń przeplatała słabe mecze z naprawdę dobrymi, w których była w stanie dominować swoich przeciwników. W jej składzie nie brakuje zawodników o świetnym wyszkoleniu i odpowiedniej motoryce. Pomimo tego ekipa cechowała się nierówną formą, co skutkowało traceniem punktów w meczach ze znacznie słabiej notowanymi rywalami. Tego typu potknięcia musiały zostać wykorzystane przez doskonałego w tym sezonie Lecha oraz niezwykle solidną Legie.

Przeczytaj także: Jak ocenić sezon drużyny z Poznania

Indywidualności Pogoni

Pogoń Szczecin to zespół, w którego składzie znajduje się wiele indywidualności o nieprzeciętnych umiejętnościach. To właśnie z tego powodu wielu kibiców wróżyło im tegoroczny sukces. Niestety kilku świetnych graczy to jeszcze nie zespół, a Portowcy powinni wyciągnąć wnioski z tego nieudanego sezonu. Warto wymienić najważniejsze postacie w tej ekipie. Pierwsza z nich to oczywiście Kamil Grosicki, który zdobył nagrodę najlepszego piłkarza Ekstraklasy. Wydaje się, że były skrzydłowy takich klubów jak Sivasspor oraz Rennes się nie starzeje i będzie w stanie brylować w naszej lidze jeszcze przez kilka lat. Poza tym trzeba wyróżnić młodych Polaków, niedawnego debiutanta w kadrze Łęgowskiego oraz Kowalczyka. Są to pomocnicy potrafiący zaskakiwać niekonwencjonalnymi zagraniami, które sieją popłoch w obronie przeciwników. Warto też wyróżnić takich jakościowych graczy, jak Dąbrowski, Biczachczian i Zahović.

Podsumowanie i prognoza na przyszłość

Biorąc pod uwagę aspiracje klubu ze Szczecina czwarta pozycja to zdecydowanie za mało. Przy takich zawodnikach i warunkach do gry Pogoń powinna bić się o mistrzostwo Polski, a nie zadowalać się miejscem gwarantującym występ w przyszłorocznych pucharach. Ponadto, ekipa ze Szczecina nie popisała się w Europie ulegając łatwo duńskiemu Broendby. Portowcy powinni pokazywać zdecydowanie więcej szczególnie po zakończeniu przebudowy stadionu, na który przychodziło średnio około 20 tys osób na mecz. Wydaje się, że kolejny sezon w wykonaniu Pogoni musi być lepszy. O ile działacze nie sprzedadzą najważniejszych graczy, to trener będzie miał okazje do spokojnej pracy i efektywnego scalania zespołu. Ponadto, klub musi zainwestować w kilka nowych twarzy. Konieczne jest pozyskanie nowych, jakościowych środkowych obrońców, którzy nie będą popełniali szkolnych błędów. Poza tym, wydaje się, że Pogoń potrzebuje nowego bramkarza, ponieważ Stipica notuje zdecydowany regres formy.

[ARTYKUŁ SPONSOROWANY]

Anna Ziemkiewicz

Klasyfikacja przerzutek Shimano.

Previous article

Dlaczego warto skorzystać z usług profesjonalnego biura tłumaczeń?

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

More in Porady