0

Zakup mieszkania od dewelopera wiąże się z dużym nakładem pracy przy remoncie. Trzeba wybrać w zasadzie wszystkie elementy wykończeniowe. Warto wcześniej dokładnie zaplanować cały remont, dobrać konkretny budżet i założyć również sumę na nieprzewidziane rzeczy. Podpowiadamy jak wyremontować nowe mieszkanie!

Co dokładnie oznacza – stan deweloperski?

Na wstępie warto określić, czym w ogóle jest stan deweloperski. Wiele w tej kwestii zależy od sprzedawcy. Mieszkania deweloperskie obejmują zazwyczaj tynki, drzwi, ściany przygotowane pod malowanie, parapety, okna, wylewkę podłogi, a również instalacje z wykończeniem w postaci grzejników i gniazdek. Jednak nie każde mieszkanie wyglądać będzie tak samo. Przed zakupem warto doprecyzować tę kwestię ze sprzedawcą.

Jak urządzić mieszkanie z rynku pierwotnego?

Ustalmy, że Twoje mieszkanie zostało wyposażone w podstawowe elementy. Mimo to nowe inwestycje wymagają dobrania wielu niezbędnych akcesoriów. W pierwszej kolejności dobierz podłogę. Podziel mieszkanie na strefy. Samodzielnie lub po konsultacji z projektantem, zastanów się, gdzie umieszczone będą płytki, a gdzie panele. Wszystko zależy od Twojego indywidualnego pomysłu. To jest też dodatkowy atut mieszkania od dewelopera. Pozostawia ono bardzo dużą dowolność w kwestii aranżacyjnej.

Dobór ścian w mieszkaniu w stanie deweloperskim

Na następnym etapie wybierz kolor ścian. Może się na nich znajdować już biała farba, którą bardzo łatwo pomalować lub pokryć płytkami lub tapetą. Również w tym przypadku dobrze jest wcześniej podzielić strefę wypoczynkową i wszystkie inne pokoje na konkretne strefy. Wybrać miejsce na sypialnię oraz pokój dziecięcy i dostosować do nich kolor ścian. Jeżeli wykończeniem zajmie się profesjonalna firma, warto kontrolować każdy z etapów. Często nasza wizja wykańczania mieszkania może się różnić. Po wykonanej pracy może być już zbyt późno, aby nanieść poprawki lub będą one bardzo kosztowne.

Ostatni etap – wykańczanie mieszkania od dewelopera

Bardzo ważnym elementem wykończenia mieszkania jest wybór wyposażenia łazienki. Wszystkie elementy armatury oraz sanitarne, które się tu znajdują muszą zostać zakupione przez właściciela.

Rynek pierwotny rządzi się własnymi prawami i często znaleźć można mieszkania o podwyższonym standardzie deweloperskim. Wówczas liczyć można zakupić mieszkanie z gotową łazienką, kuchnią i ułożoną podłogą. Deweloper konsultuje poszczególne etapy z kupującym. Jednak takie inwestycje są zdecydowanie droższe. Dużo lepiej urządzać wszystko samodzielnie. Najlepszą inwestycję najłatwiej znaleźć korzystając z platform do tego służących – na przykład https://www.wybierzdewelopera.pl

Co do kuchni dobrze jest wybrać meble na wymiar, idealnie dopasowane do pomieszczenia.

Na koniec zostaje nam najprzyjemniejsza część, czyli dobór mebli i dodatków Wybór tych elementów pozwala na stworzenie przestrzeni, która ma być personalny wydźwięk. Dlaczego uważana jest najprzyjemniejszą? Ponieważ możemy dać upust naszej kreatywności. Dobrać świeczki, poduszki i wszystkie niezbędne dekoracje. Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem komórki lokatorskiej lub piwnicy, warto zająć się także urządzeniem tych pomieszczeń i dobrać odpowiednie półki, które ułatwią przechowywanie.

Anna Ziemkiewicz

Przesyłki paletowe – jak wysłać paletę?

Previous article

Lecznicze właściwości pokrzywy

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply