0

Mundial zawsze przynosi niespodzianki i nigdy nie ma takiego turnieju, w którym mniejsza ekipa nie sprawiłaby psikusa większej drużynie. Takie niespodziewane rezultaty sprawiają, że żywimy uczucie do “kopciuszka”, który jest potencjalnie słabszy, ale właśnie monolitem potrafi pokonać silniejszego. Jakie niespodzianki przyniesie nam mundial w Katarze, który odbędzie się od 21 listopada do 18 grudnia 2022 roku? Aby się o tym dowiedzieć więcej, zachęcamy do lektury naszego tekstu.

Kanada

Jednym z czarnych koni katarskiego mundialu mogą być Kanadyjczycy. Mają oni naprawdę zdolny zespół z Davidem i Daviesem na czele, a nie brakuje w nim piłkarzy ogranych w Europie jak Atiba Hutchinson. Trzeba powiedzieć, że w eliminacjach pokazali się z naprawdę dobrej strony. Zwyciężyli swoją grupę, wyprzedzając takie drużyny jak USA czy Meksyk, a w dodatku strzelili najwięcej bramek spośród wszystkich drużyn strefy CONCACAF, aczkolwiek trzeba powiedzieć, że 23 bramki w 14 spotkaniach nie są jakimś wielkim wyróżnikiem. Nie jest to jakiś zespół wielkich gwiazd, ale widać, że właśnie dwójka graczy, o których mówiliśmy na początku “robi robotę” i dzięki temu reszta drużyny czuje się pewniej. W grupie MŚ będą rywalizować z Belgią, Maroko i Chorwacją. Zadanie nie jest łatwe, ale trzeba powiedzieć, że Kanada na pewno może zaskoczyć. Jej minusem jest to, że od dłuższego czasu nie mierzyła się z żadną europejską drużyną.

Serbia

Serbia jest krajem, który od lat wypuszcza wielu znakomitych piłkarzy, ale jednak na wielkich imprezach nie potrafią przełożyć tego na dobry wynik. Nie od dziś wiadomo, że w zespołach bałkańskich wszystko musi się zgadzać, aby rezultat był odpowiedni. Wydaje się jednak, że tym razem tak jest, bo Dragan Stojković świetnie poukładał zespół na czele z takimi piłkarzami jak Tadić, Milinković-Savić czy Vlahović. Na uwagę zasługuje pokonanie w eliminacjach Portugalii, która dopiero finalnie awansowała po barażach. W 8 meczach wygrali 6-krotnie i 2 razy zremisowali, ani razu nie przegrywając. Mundial 2022 tabela grupy G, w której znalazła się Serbia nie jest łatwa, ponieważ będą grać z Brazylią, Szwajcarią oraz Kamerunem. Jest to najmocniejsza grupa na MŚ, ale gdybyśmy mieli pokusić się o typowanie, to stawialibyśmy, że Serbowie wyjdą z tej grupy, a może i zrobią małego psikusa w meczu z Brazylią, bo piłkarsko jest to najmocniejsza ekipa od lat.

Korea Południowa

Ostatnią naszą propozycją na “czarnego konia” turnieju w Katarze jest Korea Południowa. Jej siłą może być średnia grupa, w której znalazła się Portugalia będąca w ostatnich miesiącach w średniej dyspozycji, Urugwaj, który najlepsze lata ma za sobą, a na mundial wszedł wręcz z doskoku oraz Ghana, która może namieszać. Właśnie to jest najmocniejszą siłą Korei Płd., że ma grupę, z której każdy może wejść. To co ich wyróżniało w eliminacjach, to przede wszystkim mała liczba strzelonych i straconych goli, bo bilans 13:3 w 10 meczach jest naprawdę niezły. Hee-Chan Hwang czy Heung-Min Son są zdecydowanie najmocniejszymi postaciami, aczkolwiek trzeba się nastawiać na solidność ze strony Azjatów, która finalnie może dać im przynajmniej wyjście z grupy.

Anna Ziemkiewicz

Sandały ochronne a BHP

Previous article

Top interesujących faktów z życia R. Lewandowskiego

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

More in Porady