0

Od sposobu prezentacji nieruchomości będzie zależało to, ile osób zainteresuje się przedstawioną ofertą. Czasami ważniejsze od treści okazują się załączone do niej fotografie, które potrafią powiedzieć więcej, niż niejeden opis. Gdy lepiej wyeksponujemy walory mieszkania, szanse na szybką sprzedaż wzrosną. Sprawdź zatem, jak prawidłowo fotografować mieszkania na sprzedaż.

Fotografowanie mieszkania na sprzedaż – od czego zacząć?

Przede wszystkim ważny jest odpowiedni sprzęt, który pozwoli wykonać dobre, ostre i przejrzyste zdjęcia. Jeśli planujemy wykonywać zdjęcia samodzielnie nie musimy inwestować w najdroższe aparaty, statywy i obiektywy. Czasem wystarczy taki sprzęt pożyczyć od znajomych lub skorzystać z usług biura nieruchomości.

Najważniejszą kwestią będzie oczywiście odpowiednie przygotowanie mieszkania. Dobrze kierować się przy tym zasadami home stagingu. Przed rozpoczęciem sesji zdjęciowej powinniśmy zadbać o idealny porządek w mieszkaniu. Ważne jest to, żeby na zdjęciach nie znajdowały się żadne rzeczy osobiste. Profesjonalne agencje nieruchomości podpowiadają, że najlepsze kadry powstają z prostych kompozycji – odpowiednio zaprezentowanych mebli i dekoracji.

Kolejną ważną kwestią jest oczywiście to, żeby przestrzeń była idealnie czysta. Okna, lustra czy podłogi zaprezentują się dobrze tylko wtedy, jeśli nie będzie na nich smug czy kurzu. Ostatnią kwestią są odpowiednio dobrane dodatki. Zgodnie ze wskazówkami biur nieruchomości, które na co dzień zajmują się profesjonalną sprzedażą mieszkań, dodatki mogą odmienić wygląd lokalu. Wystarczy kilka elementów, by zbudować ciepły i przytulny klimat. Mogą to być np. kwiaty, poduszki czy obrazy.

Co jeszcze wpływa na jakość zdjęć?

Oczywiście jedną z najważniejszych kwestii będzie odpowiednia perspektywa, która pozwoli zaprezentować przestrzeń w najlepszy możliwy sposób. Oprócz tego ważna będzie także ostrość kadru oraz oświetlenie i ustawienie balansu bieli. Jeśli mamy problem z profesjonalnym wykonaniem zdjęć, można skorzystać z usług profesjonalistów. Dobra agencja nieruchomości nie tylko doskonale przygotuje mieszkanie na sprzedaż, ale też wyeksponuje jego walory.

Bardzo ważną kwestią jest także pora dnia, o której wykonujemy fotografie. W większości przypadków najlepszy będzie do tego poranek lub popołudnie. Agencje nieruchomości podkreślają, żeby unikać robienia zdjęć nocą lub późnym popołudniem. Takie fotografie nie tylko są nieatrakcyjne, ale dodatkowo mogą optycznie zmniejszyć pomieszczenie.

Jak nie należy fotografować?

Nawet jeśli planujemy sprzedać mieszkanie korzystając z usług profesjonalistów, jak np. Biuro Nieruchomości Online (https://www.bnonline.pl), warto jest dołączyć dobrze wykonane zdjęcia, ponieważ będą one podstawą przy rzetelnej wycenie mieszkania. Przy robieniu idealnych fotografii, warto też wiedzieć czego należy unikać.

W praktyce najlepiej sprawdzają się proste, klasyczne kadry. Osoby, które nie mają na co dzień do czynienia z fotografią powinny unikać nietypowych ujęć, które mogą zaburzać proporcje pomieszczeń, jak np. robienie zdjęć z góry czy z dołu. Warto zwracać uwagę na to czy kadr jest prosty i np. nie przewracają się na nim meble czy ściany. 

Anna Ziemkiewicz

Pracowałeś w Niemczech lub w Austrii? Możesz starać się o zwrot podatku z tych krajów

Previous article

Skąd wziąć środki na remont mieszkania

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply