0

Według duńskich badań, skórzany pokrowiec na telefon komórkowy to szczep bakterii. W czasach, gdy higiena rąk stała się przedmiotem większego zainteresowania niż kiedykolwiek, wciąż jest wielu, którzy nie myślą tak bardzo o jednym z miejsc, gdzie bakterie licznie się gromadzą, a mianowicie o telefonie komórkowym.
Tysiące z nas decyduje się na przechowywanie smartfona w skórzanym pokrowcu, w którym jest również miejsce na karty kredytowe w małych kieszonkach.
Jeśli należysz do tych, którzy używają takiej osłony, powinieneś zastąpić ją plastikową osłoną, która zakrywa tylko tył telefonu komórkowego, lub w ogóle nie używać osłony telefonu komórkowego, uważają duńscy naukowcy.

Brudniejszy niż toaleta!

Biolodzy zbadali również zasięg bakterii na smartfonach. Skórzane etui na smartfony gromadzą niezliczone ilości bakterii, między innymi w małych kieszonkach na karty kredytowe itp.

W rzeczywistości na smartfonach ze skórzanymi pokrowcami jest ponad dwa razy więcej bakterii niż na przeciętnym smartfonie. Zmierzono, że najbrudniejszy telefon komórkowy ze skórzaną osłoną był 35 razy bardziej zabrudzony niż toaleta!
Zdaniem naukowców duża ilość bakterii na skórzanej osłonie wynika z faktu, że bakterie takie jak gronkowce i bakterie z grupy coli najlepiej rozwijają się na materiałach organicznych.

Za każdym razem, gdy dotykamy smartfona, możemy potencjalnie zostać narażeni na działanie bakterii lub rozprzestrzenić je. I chociaż większość bakterii na naszym telefonie pochodzi od nas samych, możemy zarazić się chorobą i pomóc w przenoszeniu bakterii na inne powierzchnie, których dotykamy.

Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jeśli chcesz utrzymać telefon w czystości, a tym samym zmniejszyć ryzyko infekcji, jest regularne mycie rąk – i oczywiście po każdej wizycie w toalecie. Ponadto zachęca się od czasu do czasu do wycierania telefonu komórkowego antybakteryjną ściereczką.

Nie ma potrzeby zmiany etui.

Z badań przeprowadzonych w Danii wynika, że większość bakterii na komórkach to gronkowce i bakterie z grupy coli – bakterie te wskazują na ślady kału. Bakterie, które pochodzą od nas i przenoszą się do rzeczy osobistych, nie będą dla nas negatywnym czynnikiem.
Oznacza to, że bakterie z obudowy telefonu komórkowego nie powinny być postrzegane jako zagrożenie dla właściciela. Na etui na telefon komórkowy jest mało materiału organicznego, a zatem mało podstaw do namnażania się bakterii, jest to głównie kwestia biernego przechowywania bakterii, które można wtórnie przenieść z powrotem do tej samej osoby, być może do innych osób, które pożyczają ten telefon komórkowy.

Jednak pożyczanie telefonów komórkowych nie jest tak powszechne i dlatego nie ma powodu, aby traktować obudowy telefonów komórkowych jako zagrożenie mikrobiologiczne. W związku z powyższym nie ma szczególnego powodu, dla którego należałoby zmienić skórzany pokrowiec na telefon komórkowy na plastikowy.

Niemniej jednak:

Jeśli cierpisz na choroby zakaźne, takie jak biegunka lub przeziębienie, powinieneś zwracać uwagę na innych – ale także zachowuj ostrożność w odniesieniu do własnej flory jelitowej w stosunku do własnego pożywienia i przenoszenia drogą pokarmową na siebie.
Jeśli chodzi o czyszczenie telefonu, należy postępować zgodnie z tymi samymi wskazówkami, co przy codziennym sprzątaniu w domu, zwłaszcza gdy jesteś chory lub wiesz lub podejrzewasz, że jesteś nosicielem.
Zdrowi ludzie nie mają specjalnego powodu, aby skupiać się na sprzątaniu poza aspektami estetycznymi i społecznymi, mając w użyciu wyraźnie brudne rzeczy osobiste

Anna Ziemkiewicz

Błędy w CV, które zmniejszają Twoją szansę na wymarzoną pracę

Previous article

System sześciu słoików. Czy warto tak oszczędzać?

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

More in E-commerce