0

Zostanie właścicielem pierwszego mieszkania to doniosła chwila. Ze względu na ograniczoną dostępną przestrzeń (i być może ograniczony budżet) dekorowanie mieszkania może wydawać się zniechęcające, ale nie martw się. Ten poradnik, jak urządzić mieszkanie, zawiera pomocne wskazówki, jak urządzić swoje pierwsze mieszkanie.

Porady dotyczące dekoracji mieszkania

Dekorowanie mieszkania polega na otwarciu małej przestrzeni i oszczędzaniu pieniędzy, gdzie tylko możesz. Poniżej przedstawiamy tanie pomysłów na aranżację wnętrza mieszkania.

Miej wizję.

Jeśli masz jasne wyobrażenie o tym, jak chcesz, aby wyglądało Twoje nowe mieszkanie, unikniesz marnowania pieniędzy na elementy wystroju mieszkania, które nie pasują do Twojego tematu. Zawsze pamiętaj o swoim budżecie i traktuj priorytetowo elementy, które połączą Twój wygląd. Jeśli mieszkasz w mieszkaniu studenckim z bardzo małym budżetem, możesz nadać priorytet niektórym przestrzeniom – Twój salon i sypialnia zostaną specjalnie potraktowane, ale Twoja łazienka może się obejść bez grafiki ściennej.

Wybierz niedrogie meble.

Zaoszczędź pieniądze, kupując niedrogie, neutralne meble (takie jak komody, zagłówki i stoliki do kawy), lub zabierając stare rzeczy – te podstawowe elementy są idealnymi płótnami do dekoracji DIY. Dopasuj te elementy do siebie za pomocą dekoracyjnych gałek, wzorzystej tapety lub pomaluj je w swoim ulubionym kolorze.

Ożyw pokój roślinami.

Walcz z uczuciem ciasnoty i zatłoczenia w małych mieszkaniach, dekorując je roślinami. Żywe rośliny to doskonały wybór, jeśli chodzi o poprawę jakości powietrza, a ich wzrost jest satysfakcjonujący, ale mogą być trudne w utrzymaniu, gdy naturalne światło jest ograniczone. Jeśli nie masz pewności co do swoich zdolności ogrodnika, udekoruj wnętrza sztucznymi roślinami – ich wizualny wpływ na wystrój będzie taki sam, jak w przypadku żywych roślin.

Wypróbuj jasną paletę kolorów.

Ponieważ dobrze odbijają światło, biel, neutralne światło i pastele mogą nadać małej przestrzeni wygląd i sprawić, że będzie jaśniejsza, większa i bardziej przewiewna. Ciemny wystrój może sprawić, że Twoje mieszkanie będzie wyglądać na zagracone i mniej przestronne. Weź pod uwagę lekkie dywaniki i białe ściany.

A może galeria sztuki ściennej?

Idealne połączenie nowoczesnej i tradycyjnej grafiki ściennej w stylu galerii to wspaniała dekoracja mieszkania. Ściany galerii to idealne miejsce na resztki plakatów z akademika, ozdobne lustra ścienne, a nawet rodzinne zdjęcia. Najlepsza część? Żadna ściana w galerii nie jest identyczna – możesz dowolnie zaprojektować własną, która będzie reprezentować Ciebie i Twój styl. Ściany galerii mogą wypełnić dużą pustą ścianę w sypialni lub salonie. Jeśli nie masz dużej ściany, możesz utworzyć ściany galerii wokół elementów, takich jak drzwi i okna, aby dodać zabawne szczegóły do swojego mieszkania.

Użyj otwartych elementów do przechowywania.

Potężne szafki, takie jak szafki i komody, zajmują dużo miejsca i mogą sprawić, że małe mieszkanie będzie ciasne. Zamiast tego spróbuj przechowywać odzież i przybory kuchenne w otwartych regałach i półkach. Jeśli zdecydujesz się na otwartą przestrzeń, zadbaj o porządek! Zagracone półki mogą sprawić, że Twoje mieszkanie będzie wyglądać na ciasne i chaotyczne.

Anna Ziemkiewicz

Kredyt samochodowy wygodnym rozwiązaniem

Previous article

4 sposoby na wolność finansową.

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply