0

Wynajmy stały się na tyle popularne, że bez nich trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie rynku nieruchomości. Fakt ten nie jest zaskakujący, ponieważ korzyści odnoszą wszystkie, biorące udział w transakcji strony. Wyróżnia się kilka rodzajów najmu. Jeden z nich dotyczy zawierania umowy na okres krótkoterminowy. Pomimo że sama nazwa mówi już wiele, to warto dokładniej wyjaśnić to pojęcie, a także przedstawić korzyści wyboru takiego rozwiązania.

Najem krótkoterminowy – czym się charakteryzuje?

Wynajem w ogólnym tego słowa znaczeniu to oddanie komuś lub wzięcie od kogoś użytkowania danej własności za opłatą. Popularne są umowy na czas nieokreślony, rok, dwa lata, ale również krótkoterminowe. Jest to skuteczna metoda zarobienia pieniędzy oraz świetna alternatywa dla osób szukających mieszkania na “chwilę”. Jeszcze nie tak dawno temu w takich sytuacjach dominowały hotele i motele. Rynek nieruchomości jednak stale się rozwija i oferuje klientom coraz bardziej innowacyjne możliwości.

Korzystając z najmu krótkoterminowego, zazwyczaj nie musimy martwić się o wyposażenie lokalu. Mieszkanie jest w ciągłym użytkowaniu, więc posiada najważniejsze urządzenia i jest odpowiednio zaaranżowane. W przypadku tego typu wynajmu te czynniki są kluczowymi elementami, ponieważ czasu jest zbyt mało, aby samemu zajmować się tą kwestią. Korzyścią są także przystępne ceny, gdyż walkę o klienta toczy się często z renomowanymi hotelami. Trzeba więc przygotować atrakcyjną ofertę, a niskie opłaty są nadzwyczaj przekonujące.

W jakich sytuacjach opłacalny jest najem krótkoterminowy?

Idealnym przykładem sytuacji, w której szczególnie opłaca skorzystać się z najmu krótkoterminowego, to wyjazd na wakacje. Wiadomo, że w miejscowościach turystycznych ceny hoteli i moteli są wysokie, zwłaszcza w sezonie. Właśnie wtedy najwięcej ludzi wyjeżdża na wypoczynek. Z pomocą przychodzi jednak wynajem na krótki czas, ponieważ nie dość, iż najczęściej jest tańszy, to jeszcze oferuje całkiem dobre warunki mieszkaniowe.

Oczywiście wynajmujący musi mieć dostępny lokal, a nie jest to z pozoru takie proste, bo sporo osób użytkuje lokal przez cały rok. Z myślą o najmie krótkoterminowym dobrym pomysłem jest oddanie własności studentom (oczywiście za opłatą). Dlaczego akurat im? Rok akademicki nie trwa przez dwanaście miesięcy, a to oznacza, że mieszkanie powinno być zwolnione w wakacje. Lokal nie musi stać jednak pusty, gdyż wtedy można właśnie zaoferować wynajem krótkoterminowy na przykład turystom. To świetny pomysł na dodatkowy zarobek, a dla urlopowiczów szansa na spędzenie wypoczynku w przytulnym warunkach.

Gdzie szukać ofert najmu krótkoterminowego?

W Internecie dostępnych jest wiele stron, na których można znaleźć oferty najmu, również krótkoterminowego. Ludzie publikują ogłoszenia samodzielnie lub czynią to poprzez pośrednika. Istnieją nawet specjalne portale pośredniczące. Warto rozejrzeć się także po stronach turystycznych, bazach miejsc noclegowych, czy też tematycznych grupach w mediach społecznościowych, na przykład na Facebooku. Więcej na temat najmu krótkoterminowego przeczytasz na https://domardevelopment.pl/najem-krotkoterminowy-co-warto-o-nim-wiedziec/.

Anna Ziemkiewicz

O czym warto pamiętać przygotowując biznesplan?

Previous article

Przesyłki paletowe – jak wysłać paletę?

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply